Choď na obsah Choď na menu
 


PRÍPRAVKY A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY

 

 

 

 

KOROLEN 

od firmy Energy užívame od našich 4. mesiacov, keď sme boli zúfalí, kvôli krvnej zrazenine, ktorú mala Lea v takom istom stave ako aj na začiatku a nechcela sa vstrebávať. Po konzultácií s odborníčkou sme nasadili - 1kvapku denne, 3 týždne a týždeň pauza.

Myslím, že práve toto nám veľmi pomohlo, že sa jej to začalo vstrebávať, aj keď poškodenie má. No vďaka tomu to nemuselo dopadnúť možno ešte horšie. Brali sme ho do 1,5 roka a teraz sme jej dali pauzu. Keďže brala dosť iných podporných prípravkov. Je to dobré aj pri epilepsii, tak preto sme to tak dlhšie dávali a myslím, že tam  aj na to bol nejaký vplyv.

 

 

Baryta carbonica 30CH

Homeopatiká na prírodnej báze na podporu motoriky. Dávame 5 guličiek rozpustiť vo vode, užívame 1krát do týždňa.

 

 

REISHI_MRL

Dávkovali sme 1/2 tablety denne.
Reishi (je to japonský názov pod ktorým je huba viac známa) poznajú v Ázii viac ako 2 000 rokov. Počas týchto rokov ju používali hlavne čínska a japonská kultúra pre jej neobyčajné vlastnosti a schopnosť harmonizovať činnosť orgánov. V starej Číne bola Reishi veľmi populárna hlavne na cisárskom dvore pre jej efektívnosť a absenciu vedľajších účinkov. Reishi bola aj veľmi drahá,pretože sa vyskytovala veľmi zriedka (hlavne jej najcenejší druh - červená Reishi). Vo voľnej prírode sa vyskytuje na juho-západe Číny, kde rastie prevažne na odumretých slivkových stromoch alebo pňoch. Jej vzácnosť umocňuje fakt, že na 10 000 stromoch sa nájde len jeden hríb preto si ju mohli dovoliť len tí najbohatší. Jej širšie využitie v medicíne priniesla až jej priemyselná kultivácia v 70. rokoch minulého storočia Japoncami.

Ako v histórii, tak aj v dnešnej dobe má preventívna medicína stále väčší význam a v tom je vynikajúca úloha reishi. Môžeme s ňou posilňovať naše srdce proti vplyvom stresu, posilniť náš imunitný systém proti krízovým stavom, zvýšiť našu výkonnosť tým, že do krvi privedie viac kyslíka a to všetko bez vedľajších účinkov.
Najvzácnejšia zo všetkých druhov Reishi je RED REISHI (Červená Reishi). Získala si rešpekt ľudí, ktorí sa zaujímajú o svoje zdravie jej viacerými vlastnosťami. Polysacharidy ako najaktívnejšia zložka posilňujú imunitný systém a znižujú vedľajšie účinky chemoterapie. Kyselina ganoderická podporuje úľavu pri alergiách utlmujúc aktivitu chemických mediátorov zápalov, vrátane uvoľňovania histamínu. Reishi je taktiež považovaná za adaptogénnu látku bez vedľajších účinkov pri dlhodobom užívaní. Adaptogénne látky pomáhajú organizmu prispôsobiť sa prostrediu a stresovým faktorom plynúcim z modernej doby (vystavovanie sa toxínom, radiácii, stres z kolísania teplôt alebo infekcie organizmu).
Pravidelná konzumácia červenej Reishi môže pozitívne vplývať na imunitný systém a zlepšiť cirkuláciu v krvi, čím podporuje zdravie. Táto huba sa tiež používa na liečenie vysokého krvného tlaku, hepatitídy, bronchitídy, nespavosti, či astmy a pomáha pri rakovine. Výskumy ukazujú, že reishi má priamy pozitívny vplyv aj na množstvo iných konkrétnych problémov.

Je to analgetikum, preukazuje protialergickú aktivitu, pôsobí protizápalovo, antibakteriálne (na streptokoky a stafylokoky), antioxidačne, znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Nielen skúsenosti z tradičnej orientálnej medicíny, ale dnes už aj početné výskumy v Japonsku, Číne, Veľkej Británii a USA za posledných 30 rokov dokazujú spojitosť konzumácie huby reishi s liečbou alebo zlepšením stavu pri veľkom množstve ochorení. Dokonca japonská vláda oficiálne povolila používanie reishi pri liečbe rakoviny a nádorových ochorení.

 

 

NutriVital

Dávkovanie: 5 kvapiek na doplnenie minerálov v tele.

 

 

Rybí olej a Omega 3 mastné kyseliny od firmy JUST

1lyžica denne

 

 

Strava

Kôli prekysleniu v Leuškinom telíčku nám pán doktor poradil vysadiť všetko mliečne, múku, cukor.

Tak sme nasadili kozie mlieko, ktoré je výborne aj na podporu imunity, je protirakovinové a má množstvo dôležizých látok. Rástla som na ňom aj ja, a tak som sa rozhodla, že ho budeme piť a ako jediné nám ho doporučil doktor . Kupujeme sójové jogurty, namiesto cukru používame ovocný cukor a chlieb celozrnný alebo bezlepkový.

 

 

Fosfoser Memory

Mimoriadne účinný preparát rastlinného pôvodu obsahuje čistý vo vode rozpustný fosfatidylserin, ktorý je dôležitý pre základné mozgové funkcie - pre pamäť a kvalitu učenia. Zohráva kľúčovú fyziologickú úlohu vo väčšine vlastných neurologických funkcií.

Kedy Fosfoser Memory pomáha:

  • vhodný predovšetkým pre manažérov a študentov
  • regeneruje mozgové bunky
  • pomáha pri mozgových príhodách
  • výrazne zlepšuje pamäť a schopnosť učiť sa
  • zmierňuje depresívne nálady
  • ovplyvňuje kľúčové funkcie nervových buniek
  • u starších ľudí výrazne zlepšuje poznávacie schopnosti
  • pomáha pri príznakoch zabúdania
  • podporný prípravok pri Alzheimerovej chorobe (zlepšuje krátkodobú pamäť, koncentráciu, pozornosť, zmierňuje apatiu)

Brali sme pol tobolky denne asi mesiac, no potom sme skončili, lebo bola z toho veľmi nervózna a zle spávala. Chceme sa neskôr k nemu ešte vrátiť.

 

 

Pyridoxin

1/2 tabletky denne

Prípravok sa používa pri nedostatku vitamínu B6, ktorý je veľmi dôležitý k normálnej činnosti nervovej sústavy, k normálnemu energetickému metabolizmu, k normálnej syntéze cysteínu, k normálnej regulácii hormonálnej aktivity.

 

 

C multi vitamín

4 kvapky ráno a 4 kvapky večer

 

 

D vitamín VIGANTOL

2 kvapky ráno

 

 

SABRIL

Na epilepsiu 3/4 tabletky ráno a 3/4 tabletky večer

 

 

RIVOTRIL

2x denne pol kvapky, používa sa pri epilepsii, pri rôznych kŕčoch a zášklboch, ktoré máme aj my.

 

 

Čaj namiešaný od bylinkárky pri epilepsii

To sme skušali, keď dostala epilepsiu a my sme boli zufalí kvôli častým záchvatom. Bylinkárka mi poradila namiešať bylinky, ktoré som si kúpila v lekárni, je to asi 9druhov bylín zmiešaných dokopy a robili sme denno denne čajíky. Momentálne už nerobíme.

 

 

Lopúchový čaj

1lyžička zaliať vodou piť raz denne. Momentálne to už nerobíme.

 

 

Švédske byliny

na vonkajšie použitie natieranie záhlavia, chrbátika a nožičiek

 

 

JUST, homeopatiká

firma Just, prirodná báza, ktorú využívame, keď sme chorí, aby sme nemuseli brať antibiotiká a takto sa vždy z toho dostaneme.

Ryby olej- firma NUSKIN,JUST

Vyrobky od STARLIFE,Finclub

super vyrobky ktore sme vyuzivali pri oby dvoch dievcatach ked boli chore a chytili vseliake potvory ci mikoplazmu,chlamydie,pneumokoky.Nasi doktory to zatial riesia len antibiotikami, no po neakej dobe sa tieto veci vracaju a tieto vyrobky su prirodne antibiotika,lieky ktore vedia znicit tieto parazity v tela.Je tam vela vseliakych vyrobkov treba popozerat a informovat sa.

 

Probiotiká Infant Dophilus

užívame 1 odmerku denne

NAROSAN pomarančovy sirup od firmy JUST

od 20mesiacoch davame 1Lyzicu 2krat denne

 

CARNOSINE STAR od firmy Starlife

davame 1 tabletu 2krat denne vidime vysledky zacala byt viacej vnimava

Koloidne striebro : pouzivame ked mame zaciatocnu virozu ale je to aj na posilnenie imunity:-)

 

 
 

 

Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< júl / 2021 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 63596
Mesiac: 681
Deň: 30