Choď na obsah Choď na menu
 


TERAPIE

 

 

TETIS- rehabilitačné centrum Dunajská Lužná

Rehabilitačný pobyt je preplácaný poisťovňou čo je výhoda a nevýhoda to, že my sme to častejšie využiť nemohli, lebo dostala epilepsiu a nezvládala cvičenia, ktoré skončili záchvatmi a posunuli nás motoricky dozadu. No hádam prichádza lepšie obdobie, skúšame podporné terapie pri liečbe epilepsie a my budeme mocť častejšie využívat tieto rehabilitácie čo aj plánujeme už v budúcom roku.

jeden pobyt je za nami v decembri 2011 a v january 2013 druhý.

Príjemné prostredie v malej kľudnej dedinke.

Režim dňa:

2x denne cvičenie podľa Bobatha alebo Vojtu

2x denne biolampa, teplé zábaly, laser, bublinkový kúpeľ, masáž, v centre pracujú veľmi milé fyzioterapeutky.

 link : www.tetis.sk

Rehabilitacne centrum Posibilitas Piestany

Momentalne navštevujeme toto zariadenie nakolko financne je pre nas najdostupnejsie,je tu v Piestanoch kde byvame a najdolezitejsie ze Lejka je tu velmi spokojna mame užasnú fyzioterapeutku Zitku a vzdy sa tesime na novy pobyt lebo vidime krasne vysledky.Snazime sa aspon 4xdo roka navstívit toto centrum.

 

ADELI - rehabilitačné centrum Piešťany 

5.pobytov za nami posledny v roku 2/2017

Momentálne poisťovňa  pobyty neprepláca, preto sme si museli pozháňať peniaze z rôznych zdrojov. Ale naposledy uz vieme že minimalnu ciastku cca 250eur preplati poistovna dovera,union.Aj ked je to minimalna ciastka pretoze plna suma je naozaj velka.

Využili sme možnosť vyzbierania 2% z daní, rôzne nadácie a prispel nám na prvý aj druhý pobyt primátor Piešťan, Ing. Remo Cicutto a Piešťanskí hokejisti, za čo sme im veľmi vďační. /Jeden pobyt, ktorý trval dva týždne stál 3000 eur/

 V Adeli centre panuje príjemné prostredie s úžasnými ľuďmi, ktorí  robia prácu z láskou. Táto práca ich baví. Vidieť na nich, že chcú pomôcť detičkám.

Konkrétne ďakujeme naším fyzioterapeutkám slečne Barborke a pani Zuzke a usmievavej masérke Renátke s ktorou sme sa veľa nasmiali.

Pri prvom pobyte, ktorý sme začali v máji 2012 sme to nezvládli kvôli Leuškinmu ťažkému stavu a ťažkej forme epilepsie. No aj napriek tomu sme pokrok videli a preto sme sa rozhodli Adeli navštíviť opäť.

S druhým pobytom sme začali 3. decembra 2012.

Už teraz vidíme výsledky, z ktorých sa tešíme. Leuška pevnejšie drží chrbátik a džavoce.

Takto začínal náš deň:

20 minút masáž, potom 1 hodina cvičenie, nasleduje opäť masáž, potom 2 hodiny spánok, po spánku naspäť, 45 minút cvičenie, masáž, kyslíková terapia, biolampa, logopédia- tá je 2x do týždňa, 2x do týždňa manuálna terapia, ktorú robil ruský lekár. Lea mala pri tom nesmiernu zábavu, stále sa smiala.

Ešte raz by som chcela vyzdvihnúť prístup každého jedného človeka pracujúceho v Adeli, je to práca s úsmevom, trpezlivosťou a láskou, ktorú naše choré detičky tak veľmi potrebujú.

V posledný deň nášho pobytu Adeli zorganizovalo milú rozlúčku, ktorá nás veľmi potešila, dostali sme Diplomy, medailu, malý darček a chutné občerstvenie.

Určite chceme terapiu  zopakovať  aj budúci rok aspon 2-3x, keď vyzbierame 2 % z dane a pozháňame dostatok peňazí.

Treti pobyt v Adeli od 13.5.2013 do 24.5.2013 

-bol síce náročnejší pre Leu ako predtym tie pobyty ale zvládli sme to a čo je najdôležitejšie boli viditelne výsledky.Leušky spevnelo telíčko a rúčkami sa viac snažila z čoho sa veľmi tešíme.

Štvrtý pobyt za nami od 11.11.2013 -22.11.2013

 Piaty pobyt za nami - február 2014 (Leuška už len keď  vojde do miestnosti tak spusti riadny rev :(, , na znak že sa jej nechce makať, no čo už, moc na výber nemá :)  )

Šiesty pobyt za nami od - od 27.10.2014 - 7.11.2014

Siedmy pobyt 2/2017

 

 

link : http://adeli-center.com/sk/?gclid=CPmn35GHoLQCFU3HtAodOF4AHA

 

 

SKENAR TERAPIA

Chodíme k pani Dr. Sabovej do Bratislavy a myslím, že pri tejto terapii vidíme veľké výsledky.

Prvý cyklus:

obsahuje  šesť sedení a my už pri prvých sedeniach vidíme výsledky. Lea začala blabotať hlásky ba,ba,dze....Zároveň prišli aj aktivácie na čo nás pani doktorka upozornila a u nás to bolo v podobe veľkej nervozity, zleho spanku.

Neskor prišla choroba s hnisajúcimi očkami, ktorá bola dosť silná a my sme ju zvládli homeopatikami tak ako nám pani doktorka poradila a skončilo to častými tikmi tzv. úľakmi, ktoré boli časté a v sériách. Ttie trvali týždeň a potom to skončilo. Všetko to bol dobrý znak toho že sa prebúdza nervový systém a telo začína pracovať.

Druhý cyklus:

Tiež šesť sedení, ktoré prave dokončujeme a práve tu nastala este väčšia zmena, ktorú už vidíme. Lea je viac vnímavá, ma pevnejší chrbátik, čo ma najviac na tom teší. A začala viacej blabotať. A čo je na tej terapii užasné, že lieči samotnú epilepiu, z ktorej sa potrebujeme dostať, aby sme dosahovali lepšie výsledky. Zaroveň prišli aj aktivácie a to jačmeň v očku, nervozita a časté kakanie.

Tento pristroj sa nam konečne podarilo si zakupit a tak naplno sme doma zacali vyuzivat z coho sa velmi tesime kedze jej to velmi pomaha.

pripájam kontakt na skenar:

http://medipulz.sk/profil-skenar-timu/

 

 

DEVENY- Maďarsko

- úžasné cvičenie, ktoré ma niečo do seba a je to niečo podobné medzi Vojtovkou a Bobathom. Touto technikou sa da veľmi veľa urobiť hlavne do 5 mesiacov kedy sa mozog ešte vyvyja a aj keď je velmi poškodený.My sme to nestihli, keďže sme sa o tom dozvedeli až neskôr a druha vec je žeby to bolo pre Leu strašne náročne cestovať do Maďarska kvoli záchvatom.Ale aj tak sme to skúsili keď nastalo lepšie obdobie a to od septembra 2012.

Pri tomto cvičení vidíme malé pokroky u Leušky.

Cvičiť chodíme do Maďarska, čo nám vybavila moja drahá kamarátka Tinka a všetko obtelefonovala a dohodla a my sme už len prišli  a začali sme cvičiť .Od 18 decembra nastupujeme do Rovinky, kde sa to otvára u Dr. Nike, tak sme radi, že to budeme mať trošku bližšie. Deveny cvičíme 1x do týždňa.

Tento druh rehabilitácie mame za sebou asi 5 pobytov a vzdy sme videli male vysledky.

Posielame info:

http://www.skenarterapia.com/deveny-terapia/bowen-a-deveny-terapia/65/sk

 

 

Vojtova metoda

- chodili sme súkromne k p.Eme Janickovej do Bratislavy,  ktorá bola veľmi prijemná, učila nás cvičiť doma. Cvičili sme hneď od narodenia 3 x denne do 8mesiacov, kým nedostala Lea epilepsiu. Potom nám toto cvičenie neurológovia  v  Bratislave neodporučili cvičiť, kvôli tažkým epi záchvatom, ktoré sme museli dostat pod kontrolu.No kedze sme mali lepsie obdobie s epi tak sme sa k tomuto cviceniu naspat vratili a cvicime to naspat od jej 20mesiacoch a popri tom kombinujeme aj rozne posilovacky,cvicenie na lopte a na roznych pomockach.

 

 

Bobath

Cvičíme od 10mesiacov, tvrdo sme dreli, keďže po záchvatoch a mesiac ležania na neurológii Lea zostala uplne vymenená, jej telíčko zostalo mľandravé ako bábka, všetko čo sme oddreli do 8mesiacov,  zabudla. Začínali  sme zase od začiatku. Makali sme 3 x denne, spolu 3hodiny denne čo bol riadny zaberák pre mňa aj pre Leušku. Len týmto intenzívnym cvičením sme mohli dosiahnuť nejaké výsledky. Pokroky začali byt pomaličky viditeľné.

 

 

Kraniosakrálna terapia

Navštevovali sme túto terapiu, keď Lea dostala epilepsiu a my sme s ňou nemohli robiť poriadne aktivity, keďže mala mať kľudový režim, aby sa záchvaty znova nevyvolali. Zároveň sme počuli, že to pomáha aj pri epilepsii, tak sme sa rozhodli vyskúšať. Dostali sme tip na túto terapiu tu u nás v Piešťanoch u pani Depešovej, absolvovali  sme asi 12 sedení s výraznymi pokrokmi ako nakročovanie, ťahanie sa do sedu....

 

Niečo o tejto terapii:

Kraniosakrálna terapia (cranium – lebka, sacrum – krížová kosť) je celostné, jemné, ale pritom veľmi účinné ošetrenie. Jemným dotykom vylaďuje rytmus mozgovomiechovej tekutiny, pulzujúci hlboko vo vnútri nášho fyziologického systému. Mozgovomiechová tekutina vyživuje, detoxikuje a chráni nervový systém, čím vplýva na všetky funkcie tela. Terapia prináša hlboké fyzické i emocionálne uvoľnenie a súčasne aktivizuje samoozdravné

procesy organizmu.

Odporúča sa

  • pri strese, napätí, poruchách koncentrácie,
  • na posilnenie imunitného systému a vitalizáciu organizmu,
  • pri migrénach, bolestiach hlavy, chrbtice, kĺbov i svalov,
  • pri problémoch s dýchacími cestami, s alergiami, astmou, prinosovými dutinami,
  • pri škúlení, rôznych poruchách zraku, hučaní v ušiach, problémoch s rovnováhou,
  • pri škrípaní zubov, zubnej neuralgii, problémoch so sánkou a čeľustnými kĺbmi,
  • pri nespavosti, chronickej únave, depresiách, emocionálnych a mentálnych poruchách,
  • na uvoľnenie blokád vzniknutých v dôsledku úrazov i emocionálnych zranení,
  • je výborná ako doplnok poúrazovej a pooperačnej rekonvalescencie,

 link : http://www.zamas.sk/kurzy/kraniosakralna-terapia/ 

 

 

Hipoterapia

Začali sme chodiť od 16 mesiacoch do Malženíc, ale keďže som našla kontakt aj tu u nás v Piešťanoch u jednej zlatej osoby, ktorá robí Hipoterapiu takisto, tak sme prešli k nej. Momentálne teraz cez zimu máme pauzu a tak si dáme iné aktivity.A od jary zase zaciname.

 

 

Plávanie

Od 7 mesiacov sme začali chodiť na baby plávanie tu v Piešťanoch, ktoré Lee pomohlo v spevnení chrbátika. Keďže som sa naučila ako s ňou plávať, ako ju držať, tak už na kurzy nechodíme, ale chodíme 1x do týždňa do hotela Sandor, kde maju teplú vodu aj s vírivkou a to využívame naplno, keď sa nám dá a nie sme chorí.

 

 

Elektroakupunktúra podľa Volla

Absolvovali sme jedno sedenie v Bratislave u dr. Janiša a viac  už sme tam nešli, keďže sme nevideli nejaký posun a žeby to Leuške niečo dalo. Tak sme sa zamerali na iné veci.

 

 

Masáže doma

Pre šikovné mamičky  sa stačí sa naučiť pár ťahov a môžeme sa doma masírovať. Využívala som pri tom rôzne oleje podľa babských receptov. Materinu dúšku namočíte do olivového oleja, necháte 2 týždne na slnku a môžete masírovať. Natierali sme chrbátik, nôžky aj švédskymi bylinami plus záhlavie. Alebo olej z lopúcha, ktorý mi vyrobila moja zlatá maminka podľa receptov, ktoré našla.

 

 

Zábaly

Na podnet zase mojej drahej mamky, sme začali Lee robiť aj lopúchové zábaly celeho telíčka až po hlavičku, aby povyťahoval vsetky zlé neduhy a zápaly, čo sú v tele.Tento zábal pomáha aj pri cievnych príhodách. Zábaly sme robili Leuške 1 tyždeň, síce to bola riadna zaberačka ju do toho obliecť a hlavne, keď sa na to budila, ale vydržali sme.

Zase jedno veľké poďakovanie mojej mamke, že nám pravidelne zbierala a nosila lopúchy aj pomáhala baliť do toho Leušku.

 

 

Tanec

u nas frčí stále hudba a Simonka pri tom tancuje a skáče po matraci tak nechýba aj Lea.Po posteli skáčeme všetky tri, Lea zároveň trénuje nožičky a máme pri tom super zábavu. 

 

 

 Elekromagnetická stimulácia  v Šoproni

tak táto terapia ma veľmi zaujala a v budúcnosti ju plánujeme vyskúšať

pripájam link na ich stránku :http://www.neurorehab.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=14&Itemid=19

 

A to sa nam aj podarilo v roku 2013 sme tuto rehabilitaciu navstivili 3krat a vidime hlavne pokroky po mentalnej stranke.Lea zacala blabotat a rozpravat MAMA,BABA,HAM,AN....z coho sa veeeelmi tesime.

 

 

Nitková akupunktúra- Budapešť

túto terapiu si tiež počkáme a vyskúšame, keď Lea bude  na tom lepšie so záchvatmi.

 

Nitková akupunktúra je ďalším vývojom akupunktúrnej techniky a je to zmes tradičnej a modernej liečby. Rozpustný katgutový materiál (osobitným spôsobom upravené vstrebateľné vlákno používané na zašívanie operačných rán) sa vkladá do vybraných bodových kanálov pomocou ihlového nástroja.

Vložená nitka potom nepretržite 2 až 3 týždne stimuluje akupunktúrne body na tele. Oproti tradičnej akupunktúre, kde je efektívny čas 30 minú, respektíve hodina, táto nová akupunktúrna metóda predĺži obdobie pôsobenia na niekoľko týždňov.

Dieťa pri nej nemusí pokojne ležať s ihlami v tele, keďže pri tejto technike sa robia len vpichy.

 

 

Neurokineziterapia

A toto je ďalšia zaujímavá terapia, ktorá ma zaujala a v budúcnosti by sme chceli tiež vyskúšať. Posielam neaké info:

A to sa aj podarilo a prvy krat sme sa dostali v lete 2015 v Tatranskej kotline. Tento rehabilitacny pobyt organizuje dr.Smoljaninov z Kyjeva a pobyt trva cca 7-10dni.Rehabilitacia nas velmi oslovila a zaujala tak od leta sme s Leuskou zacali cvicit prave tieto prvky od neho a pokracujeme v tom dalej pretoze sme videli pokrok u Lei ako spevnenie telicka atd.....

Posielam neake info:

Neurokineziterapia je neinvazívna terapia pohybom, využívajúca súbor špeciálnych cvičení, pozícií, polôh adresne vplývajúcich na mozgové a miešne nervové štruktúry. V rámci neurokineziterapie sú vypracované a niekoľkoročnými výskumami overené cvičenia, adresne pôsobiace na reguláciu svalového napätia u svalov šije, pliec a celého ramenného 

pletenca, svalov artikulačných orgánov a diafragmálneho dýchania ako aj svalstva chrbta, hrudníka, brucha a dolných končatín. Neurokineziterapia obsahuje aj postupy zlepšujúce funkčnosť kĺbov a šliach. Cvičením je možné „blokovať“ účinky patologických reflexov a synergií, typické pre poškodenie psychomotorickej sféry u detí s DMO, mentálnym postihnutím a celkovo s poškodeniami CNS.

 

Výsledky dosahované pri neurokineziterapii:

vyrovnanie svalového napätia,

tlmenie a postupné odstránenie kontraktúr,

 tlmenie a postupné odstránenie hyperkinéz,

 

 

postupná korekcia (náprava) telesných deformít,

harmonizácia koordinácie pohybov,

korekcia a postupná normalizácia pohybového vývinu,

 zlepšenie fyziologického dýchania a prijímania potravy,

 zlepšenie motorickej stránky aktívnej reči,

 potlačenie nadmerného slinenia (salivácie),

 stimulácia psychického a mentálneho vývinu.

 

Veľký rozsah fyziologického pôsobenia postupov a princípov neurokineziterapie dovoľuje primeranou intenzitou zasahovať do znovuobnovenia neuromotorických dráh a spojov v mozgu pri ich narušení. Preto je pri  terapii detí s DMO alebo s inými diagnózami poškodenia CNS dôležitý komplexne pôsobiaci súbor cvičení s možnosťou variácií a úprav podľa individuálnych potrieb dieťaťa. Požiadavka mnohonásobného opakovania cvičení zabezpečuje fungovanie dôležitého mechanizmu narúšania kontraktúr  a vyhasínania patologických reflexov.

 

V rámci neurokineziterapie sú rozpracované aj špecifické postupy hipoterapie a špecifické postupy delfinoterapie.

 

 

EGYPT - dr. Augustínová

 

Na tento pobyt si začíname zbierať peniaze, keďže je to dosť drahá rehabilitácia a chceli by sme ísť za touto pani doktorkou, ktorá má slovenské korene, ale pracuje v Egypte.

S touto terapiou majú veľmi dobré výsledky, ale keďže je vhodná až od 2-3 rokov, tak máme ešte času, zatiaľ budeme skúšať iné terapie.

 

Posielam link a sami posúďte : http://www.dr-eva-therapy.sk

 

 

KANISTERAPIA

Liečba psíkom, úžasná terapia, ktorú sme vyskúšali a odporucame pre taketo deticky...Momentálne už máme aj my doma psíka tak skušame aj tento druh terapie:-)

 

Bazálna stimulácia

 

túto terapiu začíname, 1 x sme ju dostali teraz na pobyte v Adeli, aby si začala  Lea uvedomovať svoje telíčko, ručičky, nožičky.

Ide to presne podľa šípiek z pravej ruky do ľavej, z pravej nohy do ľavej a na hrudníku naraz k sebe.

 

 

 
 

 

Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< jún / 2021 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 63596
Mesiac: 681
Deň: 30